100 yıl

Garanti Etiketi


Garanti Etiketleri Hakkında

Garanti Etiketi

Kullanıcıları bir ürünün ilk kullanıcısı olarak konumlandırmak ve onlara güven vermek amacıyla tasarlanan garanti etiketleri, ürünlerin daha önce bu etiket sökülerek açılıp açılmadığını takip etmek için kullanılır. Satın aldığınız ürünün açılıp açılmadığını kontrol etmek için garanti etiketini inceleyebilir, kapak kısmına yapıştırılan etiketler açılmadığı takdirde ürünü güvenle kullanabilirsiniz.

Garanti Etiketi Nedir?

Kırılgan bir yapıya sahip olan garanti etiketi, güvenlik etiketi veya kırılgan etiket olarak da bilinir. Ürünlerin üzerine yapıştırılan etiket çeşitlerinden biridir. Ürünün kapağı açıldığında etiket kırılır ve tekrar yapıştırılamaz hale gelir. Kullanıcılara ürünlerin ilk kullanıcısı olma deneyimi yaşatan bu etiketler, genellikle kapak üzerine yapıştırılırken elektronik ürünlerde çoğunlukla vidalama alanına yapıştırılır. Bu sayede kullanıcı ürünün daha önce kullanılıp kullanılmadığına dair güven sorunu yaşamaz. Sökülen etiket tekrar yapıştırılamayacağı için ürün üzerinde yetkili servis harici işlem yapıldığı belli olmaktadır.

Garanti Etiketi Özellikleri

Garanti etiketinin üretiminde yumurta kabuğu ve yumurta zarı gibi malzemelerden imal edilen özel kâğıtlar kullanılır. Üzerine tükenmez kalemle yazı yazmak için elverişli bir dokuya sahip olan etiketler özel olarak tasarlanır. Garanti etiketinin üzerine tarih, kod, logo ve farklı görsel çalışmalar yaptırabilir, dilediğiniz tarzda etiket siparişi verebilirsiniz. Tasarım sırasında markanız ile ilgili bilgiler de garanti etiketi üzerine basılabilir. Tamamen kurumsal tercihlerinize göre etiket seçimi de yapabilmeniz mümkün. Renk, boyut ve tasarım detayları açısından birçok farklı garanti etiketi bastırabilirsiniz.

Garanti Etiketi Nerede Kullanılır?

Ürünlerin çoğunlukla ambalajlarının açılma noktalarına yapıştırılan garanti etiketi, firmalar tarafından yaygın olarak tercih edilir. Garanti etiketinin sıklıkla kullanıldığı alanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Özellikle elektronik ürünlerde, cep telefonlarında ve harddisk’lerde garanti etiketi sıklıkla kullanılır.
  • Parfüm ve kozmetik ürünlerin kapak kısımlarında yer alabilir.
  • Organik yiyeceklerde ve kavanozda saklanan gıdalarda, ürünün kapağının açılıp açılmadığının anlaşılması için kullanılır.

Elektronik cihazlar garanti kapsamında olduğu için garanti etiketi kullanımı hem markalar hem de kullanıcılar açısından önemli oranda güvenlik sağlamaktadır.

Garanti Etiketi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Garanti etiketi, birçok alanda kullanıcılara ve firmalara önemli avantajlar sağlar. Elektronik cihazlarda kullanıcının açması halinde sorun yaratabilecek kısımlarında garanti etiketi kullanılır. Vida, kapak, batarya gibi alanlarda yer alan etiket, ürünün garanti kapsamından çıkıp çıkmadığı gibi durumların anlaşılması konusunda etkilidir. Yetkili servis, elektronik cihazlarda yaşanan sorunun kullanıcı hatası olup olmadığını garanti etiketini kontrol ederek anlayabilir. Garanti etiketi uluslararası geçerliliğe sahip güvenlik etiketleri arasında yer alır. Tüm dünyada birçok üründe garanti sürecinde yaşanabilecek sorun ve yanılgıların önüne geçmek için tercih edilir.

Sık Tercih Edilen Garanti Etiketi Çeşitleri

Hassas yapılı malzemelerden imal edilen garanti etiketi çabuk kırılan bir yapıda olsa da dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır. Çoğunlukla beyaz renkli olarak üretilen garanti etiketi çeşitleri, baskılı ve baskısız olmaz üzere ikiye ayrılır. Baskısız garanti etiketi düz ve üzerinde metin, resim, logo olmayan sade etiketlerdir. Baskılı garanti etiketi ise tamamen tercihlerinize göre tasarlanır Güçlü yapışkanlara sahip olan garanti etiketi, yapıştırıldığı yüzeye sağlam şekilde tutunur. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilen etiketler, kullanışlı özellikleri ile her kullanım alanına özel olarak dizayn edilir.

Teknolojik aletler, gıda kapları ve garanti kapsamına giren tüm ürünlere garanti etiketi çeşitlerini güvenle yapıştırabilirsiniz. Firma ve markanıza uygun tasarımları kolaylıkla yaptırabilir, dilediğiniz ebatlarda farklı garanti etiketleri için sipariş verebilirsiniz. Her ürünün ambalajında kullanıma uygun garanti etiketleri ile ürünlerin güvenliğini sağlarken kullanıcının da sorunsuz şekilde ürünü teslim almasına yardımcı olabilirsiniz. Garanti etiketi çeşitlerini yakından inceleyerek size uygun olanlara karar verebilir, beklentilerinizi karşılayan ürünleri hemen satın alabilirsiniz.

Referanslarımız